Makaleler

7 Günde Fit Olun - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri düşündüğünüzden daha kolay, daha eğlenceli, daha zevkli. Egzersiz Planları kategorimiz altında bulacağınız 7 günlük egzersiz planı her gün için 1 zayıflama hareketi yapmanızı gerektiriyor. Bu egzersizleri daha önce duymuş, görmüş, hatta uygulamış olabilirsiniz. Ancak çok bilinen yani klasikleşmiş egzersizler bir tek şey yüzünden klasik oluyor: Çünkü işe yarıyorlar. Her gün 1 çeşit egzersiz uygulayarak başlamamızın sebebi ise, spor yapmanın sıkıcı olmadığını görmenizi ist..
Devamını Oku
Pazartesi Egzersizi - 01/01/2016
Haftalık egzersiz planının en kolay adımı. Yürüyüş günlük rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir egzersiz ve zayıflama hareketleri arasında en popüleri. Herhangi bir engeliniz yoksa, yürüyebilir, jogging (tempolu yürüyüş veya yavaş tempolu koşu) yapabilir, koşabilirsiniz. Çoğu fitness programı zayıflamak istiyorum diyenlere yürüyüş ve koşu ile başlamasını tavsiye eder. Çünkü basit ve etkili bir zayıflama yöntemidir. Dışarıda yürüyüş yapabilirsiniz ancak bir koşu bandı kullanmanız tavs..
Devamını Oku
Salı Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri arasında şınavın en zorlayıcılardan biri olduğu düşünülür. Oysa, şınav ve özellikle üçgen şınav en basit egzersizler arasında yer alıyor. Üçgen şınav, bildiğimiz şınavın bir versiyonu. Özelliği ise, vücudun üst kısmındaki daha çok kası çalıştırması. Haftalık egzersiz planınıza alıştıktan sonra, üçgen şınav ve yürüyüşü birleştirirseniz kalıcı ve etkili zayıflama adına harika sonuçlar elde edersiniz. Önce yürüyün ve kan dolaşımınız hızlansın. Böylece üçgen şınav iç..
Devamını Oku
Ağırlık çalışanların ve fitness eğitmenlerinin zayıflama hareketleriarasındaki favorilerinden biri, çömelme hareketidir. Bu egzersiz pek çok versiyonu olmasıyla ilgi görüyor. Ağırlık çalışanlar genelde sırt kaslarını çalıştıracak şekilde tasarlanmış olan çömelme hareketlerini yaparlar. Ağırlıksız çömelme ise vücuttaki neredeyse bütün kasları harekete geçiren bir egzersiz. Çömelme en çok bacak kaslarını çalıştırır. Diğer vücut kaslarını da bu çalışmanın içine katar ve onlara da etki yapar..
Devamını Oku
Perşembe Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturulmuş bir fitness programı uygulamak, hatta belki bir spor salonuna yazılmak istiyorsunuz. Bir spor salonuna da gitseniz, öğreneceğiniz ilk egzersizler mekik, şınav ve yürüyüştür. Bu üç klasik arasında en çok göz korkutanı ise büyük ihtimalle mekik. Ancak mekiğin de versiyonları var ve kıvrılma hareketi bu versiyonlardan biri. Kıvrılma hareketi hem kalori yakıyor hem de karın kaslarıyla birlikte ana kasları da çalıştırıyor. Mekik ve şınavdan farklı yan..
Devamını Oku
Cuma Egzersizi - 01/01/2016
Yaptığınız zayıflama hareketleri ne kadar eğlenceli olursa, egzersizi hayatınızın rutin bir parçası haline getirmek o kadar kolaylaşır. Diyet gibi düşünün. Egzersizler de diyetler gibi, sıkıcı ve renksiz olmaya başladığında insan sıkılıp bırakabiliyor. Bu yüzden, haftalık egzersiz planınıza eğlenceli bir şeyler katmalısınız. Bizim Gölgelerle Boks dediğimiz egzersiz, hem çok eğlenceli hem de yağ tutmanızı engelliyor. Çok kolay olduğunu söylemeye gerek bile yok! Boks, dövüş sp..
Devamını Oku
Cumartesi Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturulmuş her fitness programında mutlaka olması gereken bir hareket. Fitness aletleri kullanılarak da yapılabilir, basit bir sandalye yardımıyla da. Dips hareketi kalori yakarken kasların gelişmesini sağlıyor. Bu, özellikle kollarınız için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri. Dips yaptıktan sonra bütün gün ve çoğu kez ertesi gün bile egzersizin etkilerini kollarınızda hissedeceksiniz. Dips pek çok versiyonu olduğu için, hem başlangıç sevi..
Devamını Oku
Pazar Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturduğumuz haftalık egzersiz planında son gün için eğlenceli bir önerimiz var. Tüm vücut kaslarınızı çalıştıracak olan zıplama egzersizi haftalık rutininizi tamamlayacak. Zıplama egzersizi için uygun bir odaya ve sağlam bir zemine ihtiyacınız var. Kırılabilecek eşyaların, devrilebilecek rafların arasında zıplamayı elbette ki istemezsiniz. Bu egzersizin en büyük amacı ana kaslarınızı çalıştırmak. Çevreniz müsait ise dışarda da yapabileceğiniz fay..
Devamını Oku
Göbek Eritme Hareketleri
Üç basit göbek eritme hareketi için 20 dakika ayırmanızı istesek? Kendimiz için değil, sizin için istiyoruz. Hızlı zayıflama sağlayacak göbek eritme hareketleri ile kalıcı zayıflığa kavuşacaksınız. Çoğu kadın için kabus haline gelen göbek yağları sizin için geçmişte kalan bir sorun olacak. Hem sağlığınız hem güzelliğiniz için en önemli adımı 3 çok basit göbek eritme hareketi ile atmış olacaksınız. Sadece 20 dakikanızı ayırarak. Dümdüz ve seksi bir karına sahip olmak hepimizin rüyası. Bu rüyay..
0 yorumlar
Devamını Oku
Ebru Şallı’nın pilates topu
Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendikçe, daha çok insan düzenli egzersizi hayatının bir parçası hâline getirmeye çalışıyor. Pilates, bu egzersizler içinde en gözde olanlardan biri. Pilatesin, insanı aşırı yormayan bir egzersiz türü olması, zihninizi boşaltmanıza yardımcı olması bu konuda büyük paya sahip. Pilates egzersizlerinizi yapıyorsunuz ve enerjiniz tükenmeden, günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Tabii ki pilatesin ülkemizde bu denli popüler olmasında, Ebru Şallı’nın da payı yadsın..
0 yorumlar
Devamını Oku
Yoga Zayıflatırmı?
Hareketsizliğe bağlı olarak hızla artan sağlık sorunlar, fazla kilo, stres gibi nedenler, şehirlerde yaşayan insanları spor yapmaya itiyor. Günümüzde, büyük şehirlerde böyle bir arayışta olanlar için birçok seçenek var. Bu seçeneklerden birisi de yoga. Pekiyi, yoga zayıflamaya da faydalı mı? Yoga ülkemizde ilk tanınmaya başladığı yıllarda, bir Uzakdoğu mucizesi gibi sunuldu. İnsanlara tanıtmak ve sevdirmek adına, biraz abartılıp, her derde deva bir egzersiz yöntemi gibi anlatıldı. İnsanl..
1 yorumlar
Devamını Oku
Toplu Pilates Hareketleri
Evinizde pilates topuyla uygulayabileceğiniz pilates hareketlerini bir göz atın.Resimli anlatımlarla pilates egzersizlerini daha iyi kavrayın. Uygulama: Omuzlarınızı ve sırt bölgenizi pilates topu üzerinde bedeninizden kaldırarak karnınızı kıvırın böylece karın kaslarınızı sıklaştırın. Kısa sürede karın bölgenizdeki değişimi fark edeceksiniz. Uygulama: Bacaklarınızı ve ayaklarınızı pilates topu üzerinde gergin bir şekilde tutun. Bilekleriniz topun üzerindeyken ..
0 yorumlar
Devamını Oku
Evde Egzersiz Yapmanın 10 Püf Noktası
Spor salonlarından sıkılanlar veya gitmeye üşenenler için evde spor yapmanın püf noktalarını yazdık. -Egzersiz öncesi vücudunuzu iyice ısındırın.Pilates Aksesuarları ile olabilir. -Isınma sonrası streching yapın. -Hızlı kilo kaybından kaçının. Haftada 0.5-1.0 kg. olacak şekilde yavaş kilo verme hedeflenmeli ve diyette karbonhidrat değil yağ sınırlandırılmalıdır. Çünkü hızlı kilo verilirse yağ yerine su ve kas kaybı meydana gelir. -Yemekten iki saat sonra egzersize başlayın.Tüm vücu..
0 yorumlar
Devamını Oku
Pilates Nasıl Yapılmalı
Son zamanlarda ilgi gören egzersiz çalışmalarından biri olan pilates, vücuttaki kas kütlesinin artmasını, yağ oranının düşmesini ve vücudun eski halinden çok daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Pilates kadar faydalı, her zaman ilgi gören bir başka egzersiz ise yüzme. Tüm vücudun aynı anda çalıştığı yüzme sporu, kalp ve damar sistemini güçlendirip, kasların direncini artırıyor. Pilates ve yüzmenin vücudu şekillendiren iki önemli egzersiz olduğunu vurgulayan Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nden Fizik ..
0 yorumlar
Devamını Oku
Pilatesin En Önemli 6 Faydası
Pilates, son zamanlarda oldukça popülerleşen ve düzenli olarak bu sporu yapanlara, başka sporların sağlayamayacağı pek çok faydayı sağlayan bir egzersizdir. İşte pilatesin faydaları: 1. Kaslarınızın mükemmelleşmesini sağlar Eğer uzun ve yağsız bir görünüme ve güçlü bir gövdeye sahip olmak istiyor ve bu sırada kaslarınızın fazla şişmesini de istemiyorsanız, pilates tam aradığınız egzersiz demektir. Profesyonel dansçıların ve jimnastikçilerin bu sporu tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil ..
0 yorumlar
Devamını Oku
PilatesBurda.Com © 2022 e-Ticaret altyapısı www.hazirticaretsitesi.com